PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=255581}
5,3 324
oceny
5,3 10 1 324
Pedofile
powrót do forum filmu Pedofile

To nie jest film o pedofilach!

użytkownik usunięty

Ale o nieletnich męskich prostytutkach z dworca centralnego i okolic. moim zdaniem tytuł jest błędny. Nikt tych ludzi nie przymusza do prostytucji, robią to z własnej woli!

ocenił(a) film na 5

zgadzam się. jeszcze nie spotkałam się z aż tak niedobranym tytułem. no ale słowo pedofil jest mocnym słowem przykuwającym uwagę i chyba dlatego go użyto, ponieważ film jest średni. jednak tytuł np "chłopięce prostytutki" byłby bardziej odpowiedni.

Pomimo tego, że młodzi chłopcy i dziewczynki robią to z własnej woli, są wedle prawa nieletnimi - dziećmi.
A zgodnie z obowiązującym na terenie Rzeczypospolitej Polskiej prawem wszelkie stosunki z nieletnimi są czynami pedofilskimi zagrożonymi karą pozbawienia wolności do lat 12.
Więc argument, że są prostytutki i ich nikt tu nie gwałci a robią to z własnej nieprzymuszonej woli nie jest dobrym argumentem.
Społeczeństwo trzeba uświadamiać, bo jak widać na Waszym przykładzie nie zdajecie sobie do końca sprawy ze znaczenia prawnego tego określenia.

Mówi o tym art. 200 KK cytuję :

"§ 1. Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania,

podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto w celu zaspokojenia seksualnego prezentuje małoletniemu poniżej lat 15 wykonanie czynności seksualnej."

Tak więc Panie i Panowie - definicja prawna jest, więc tytuł filmu jest jaj najbardziej adekwatny do poruszanej tematyki.

Pyrcin

Polać!

Pyrcin

Święte słowa!!!

Pyrcin

Chciałem już to sprostować. Zrobiłeś to bezbłędnie.

perun_6

A kim ty w ogóle jesteś. Wygląda jak fale konto.

MaR5a_

Fake konto? Bo nie mam w nazwie imienia i nazwiska? Jestem na filmweb 15 lat, taki ze mnie fejk. Piszę recenzje filmów od 10 lat na FDB, również pod pseudonimem. Taki ze mnie fejk. Jak już się do kogoś zwracasz, kogo nie znasz, to obowiązują na tym portalu zasady kultury. Jakie, to nie mnie Ciebie uczyć.

Pyrcin

Tak jest.

Serio rozprawiacie o tytule a nie o tym co przekazuje ten film. A jak żona zdradza męża jest najczęściej nazywana k**wą a przecież też dopuszcza się zdrady z nieprzymuszonej woli, no nie?

MaR5a_

Według Ciebie autor tematu ma rację? Ludzie, którzy korzystają z ich usług nazywasz klientami a nie pedofilami? Proponuję z rozpędu walnąć głową o ścianę, może coś zaskoczy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones