PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=490717}
6,3 338
ocen
6,3 10 1 338
Zabić Papałę
powrót do forum filmu Zabić Papałę

Zwyczajna logika mówi, że za tym zabójstwem stoją ludzie pozostający zawsze w cieniu ale mający bardzo długie ręce. Dlatego sprawa morderstwa generała policji i byłego komendanta głównego - Marka Papały do dziś tak naprawdę pozostaje niewyjaśniona. Tak jak kilkanaście najgrubszych afer finansowych RP oraz cała seria tajemniczych zgonów i ofiar "seryjnego samobójcy".

Brak dekomunizacji i lustracji a także układ z Magdalenki sprawiły, że mafia z byłej SB a potem UOP-u oraz - a może przede wszystkim - mafia wywodząca się z byłych komunistycznych służb wojskowych, późniejsze WSI to jedyne w III RP realne mafie. A nie jacyś tam chłopcy z Pruszkowa czy Wołomina, którzy dawniej byli agentami prawdziwych gangsterów ze służb. Rozwikłanie zagadki śmierci Papały wywołało by efekt domina, które rozsypało by całą mityczną konstrukcję założycielską III RP. A na to nikt nigdy nie pozwoli.

Ile trzeba mieć pogardy do społeczeństwa aby próbować wmawiać ludziom, że generała policji zabił jakiś popapraniec kradnący samochody!

Ktoś powie: okey ale nie ma żadnych dowodów na udział oficerów służb w zleceniu na Marka Papałę. Bo jakby nie było to bandyta Edward Mazur zwany "biznesmenem" był przez całe lata współpracownikiem bezpieki oraz UOP-u po 1990 roku. Tym, którzy argumentują o "braku dowodów" można odpowiedzieć - wskażcie jakąkolwiek sprawę czy aferę, gdzie służby pozostawiły po sobie jakiekolwiek ślady czy dowody na tyle mocne by można było kogoś prawomocnie skazać. Nie po to wielu z tych ludzi było szkolonych w latach 80 - tych przez GRU i KGB by paprali robotę.

Prawdy o śmierci Marka Papały nie dowiemy się nigdy. Tak jak nigdy nie dowiemy się kto Lepperowi zrobił "samobójstwo". Tak jak nigdy nie dowiemy się prawdy o rzeczywistych kulisach największych matactw , kradzieży i głośnych "samobójstw". Mamy tylko poszlaki i rozumowanie oparte na logice. Ale to za mało by rozsadzić PRL-owski układ mafijny.

Co to za kraj, w którym domniemanego zleceniodawcę zabójstwa czyli Mazura prokuratura wypuszcza z aresztu na telefon (!) a ten przez nikogo nie niepokojony jedzie sobie na imprezę do restauracji Belvedere gdzie bawi cię cała rządząca ówczesną Polską czerwona SLD-owska wierchuszka? Podejrzany bandzior bawi się w towarzystwie ministrów i innych osób z najwyższych w państwie stanowisk! To jest właśnie III RP czyli bananowa republika w centrum Europy.

Rozmaitym tropicielom "prawicowego oszołomstwa" i "manii spiskowej" polećmy na koniec słowa byłego wysoko postawionego dygnitarza PRL - Jana Bisztygi, który rzekł do reżysera filmu Sylwestra Latkowskiego: "Trop za Mazurem to trop donikąd. W końcu dojdzie pan do ściany. A wie pan co to za ściana? Ściana operacyjna. Służby... Nie pozwolą panu. Tutaj nie ma żartów".

Refleksja no koniec:

1. Kto ma tyle władzy aby przez lata kierować śledztwa w ślepe zaułki?

2. Kto ma takie wpływy by sterować ludźmi sprawującymi władzę polityczną?

3. Kto ma tyle władzy by sterować prokuraturą, dziennikarzami, zabijać bez śladów, kraść bez dowodów?

W świetle wszystkiego co napisałem powyżej - to pytania czysto retoryczne.

Everyman1980

Jestem pod ogromnym wrażeniem tego komentarza. To są czasy młodości moich rodziców. Film obejrzałam przed chwilą. Lepiej niż Ty nie ujęłabym tego. Niestety jest to prawda

Barbarra_Ra

Ja już napisałam,kto zabił Papałę.Ktos z SS się poprostu rozjebał.sypal jak z rękawa.ale to już dłuższy temat....rozjebał się ze wszystkim....serio

Sylwia_Janowiec

Pokopcie trochę w życiorysie naszego bohatera.moze się czegoś więcej dowiecie.ja nie ,,śmiałam,,pytać.pisze to co mówił.nie wiem czy młode czy stare służby.ja nawet nie wiem o co chodzi.

Barbarra_Ra

Nie wiem kto wydał konkretnie zlecenie zabójstwa.tam się dużo ludzi przewija,bracia.....itp itd.

Sylwia_Janowiec

Jeżeli teraz nie rozwiążecie śmierci gen.Papaly to już nigdy jej nie rozwiążecie.Facet że Służb Specjalnych się rozjebał.o współpracowniku Baraniny żebyście cały internet przeszukali nie ma wzmianki.....tylko ludzie którzy zlecili zabójstwo i zabójca mógł wiedzieć.i Baranina .bo to jego człowiek był.

Sylwia_Janowiec

Nie wiem czy to stare,młode służby....ja nawet nie wiem o co chodzi.....

Sylwia_Janowiec

Nasz,,bohater,,ma też haki na ludzi z miasta z ,,telefonów,,.Faceta się nawet policja boi......

Sylwia_Janowiec

Pokopcie trochę w życiorysie naszego bohatera.to może się wszystkiego dowiecie.ja nie,,śmiałam ,,pytać.pisze to co mówił.

Barbarra_Ra

Baranina zginol bo znał zabójcę Papały.a takich ludzi jak ,,informator,,z SS mówił ,eliminują.nazwisko Mazur się nie przewijało...powtarzam ,ja nie pytałam.Baranina,Mazur szczątkowo pamiętam z gazet,bo tam się przewijały te nazwiska w związku ze śmiercią Papały.

Sylwia_Janowiec

Facet pruje się jak koronka....a Wymiar Sprawiedliwości nic.Cisza

Barbarra_Ra

Ja dużej wcześniej pisałam ,Andriej,,to Andriej tamto.myslalam że Policja dojdzie do tego....ja się narażam....ale widzę ,że beże mnie to jak bez ręki....muszę pisać czarno na białym.ja poprostu układałam to tak jak ktoś to układał.myslalam ,że po tym policja dojdzie....mistrz w sieci.

Barbarra_Ra

Czy zeznania człowieka ze Służb Specjalnych są niewiarygodne.Skoro facet mówi ,kto zabił Papałe.Nie rozumiem ,o co tu chodzi.....

Barbarra_Ra

Facet się rozjebał bo odkryłam jego ,,mroczny sekret,,o którym wiedział brat.mnie chyba chciał zastraszyć sypiać wszystkich i mówiąc o wszystkim.....ja do tej pory jestem przerażona.i mam traumę.....

Sylwia_Janowiec

Ludzie ze Służb czują się bezkarni.Policja wie kto zlecił zabójstwo Papały.Skuzby Specjalne.zabil współpracownik Baraniny.ktory notabene korzysta jeszcze w Polsce z usług prostytutek.

Barbarra_Ra

Facet ze Służb Specjalnych,ten który pruje się jak koronka ma również brata w Służbach Specjalnych.

Barbarra_Ra

Ale i na naszego ,,bohatera,,ze Służb Specjalnych mamy haki.....,.CDN

Barbarra_Ra

Nasz ,,bohater,,mówił,że że Służb Specjalnych.Moim zdaniem pracował dla Służb.Jego brat tak,że Służb Specjalnych.Mialam okazję poznać go 1992/93 r. Osobiście.

Barbarra_Ra

Zabójca Papały na wolności.Sluzby sypią jak koronni.A policja mówi ,że deszcz pada....To jest niewiarygodne.Takie rzeczy to tylko w Polsce....

Barbarra_Ra

O współpracowniku Baraniny nie ma śladu w internecie,że mógł być zabójca Papały..ja przynajmniej nie czytałam.ale żona Gen.papaly widziała zabójcę Papały i chińczyk czy Wietnamczyk z okna.z tego co pamiętam.co czytałam.wiec jaki problem jest go pokazać żonie Papały i temu Chińczykowi.Ja nie wiem jaki Policja ma problem.

Barbarra_Ra

Poszukajcie faceta,który brał niedawno ślub,z jedną z łódzkich prostytutek......

Barbarra_Ra

Zabójcę Papałę wystawili,bo poprostu nadarzyła się okazja.....SS to tacy,,ludzie,,Jestem im potrzebny jest okej....nie jesteś im potrzebny....to robią to tak jak z zabójca Papały.....Nasz ,,bohater,,myśli ,że przymkną oczy na jego zwyrodniały proceder.jak wystawi im zabójce Papaly

Everyman1980

Gen.Marka Papałę zabił ,współpracownik Baraniny.Facet siedzi za granicą.Inka dobrze go zna.Pracuje dla SS.1.70 wzrostu.

Sylwia_Janowiec

To dlaczego go nie ścigną? Nie wierze, że nikt nie wie. Mnie zreszta bardziej od cyngla interesuje kto to zlecił?

Barbarra_Ra

Konkretnie nie wiem

Barbarra_Ra

Zlecił...ktoś komu Marek Papała przeszkadzał....tam się dużo ludzi przewija....ludzie z SS.cyngiel SS.ja nie chciałam pytać.sluchalam.bylam tak przerażona.

Barbarra_Ra

Wszyscy ludzie odpowiedzialni za śmierć Papały mieszkają za granicą.

Barbarra_Ra

Ci ludzie mają ogromną wiedzę,haki,i mogą duzo

Sylwia_Janowiec

Moim zdaniem to ludzie z dawnych służb, którzy nielegalnie "prywatyzowali Polskę". Dorabiali sie majątków na półlegalnych interesach, wykupywali majątek państwowy za bezcen przez podstawionych ludzi,. Mieli układy z mafią. Podobno Papała chciał to ukrócić.

Barbarra_Ra

Nie jestem w temacie.Powtarzsm to co człowiek ze Służb Specjalnych mówił....ja jeśli chodzi o politykę kompletnie,,zielona,,

Barbarra_Ra

Ludzie z SS w Polsce mają domy ,mieszkania,działki.siedza za granica.

Barbarra_Ra

Ludzie z dawnych służb układy z mafia?z jaką kuur...wa mafia?!! Służby specjalne to Mafia.chlopie ty chyba śpisz....

Barbarra_Ra

Kogo mają ściągnąć?Kto.Wyrok wydały służby Specjalne.wszysvy siedzą za granicą nawet cyngiel Ss

Everyman1980

Skoro facet ze Służb Specjalnych mówi bez ogródek co jak ,gdzie i kiedy to może Policji też powie.Facet i tak mówi ,że nie ma takiej siły ,żeby go zamknęli.

Everyman1980

Nie wiem gdzie policja ma problem.dowody?!zeznania faceta że Służb Specjalnych.i jakiś Wietnamczyk czy chińczyk widział zabójcę Papały,żona Papały ,z tego co pamiętam.pokazac współpracownika Baraniny.napewno go poznają.i co jeszcze trzeba?!?

Everyman1980

Dlaczego ,,byłych służb,,....nasz koronny,, że Służb mówił.ze nadal wykupują grunty,mieszkania....przepisują je na żony ,dzieci....i stworzyli sieć luksusowych burdeli tzn.domowek.

Everyman1980

Wszystko można zweryfikować.

Everyman1980

Po co oni dowody mają zostawiać....jak oficjalnie mówią ,kto zabił Papałę ,co i jak....gdzie kiedy.....ja jakbym chciała to jeszcze bym nazwiska znała....pisałam,że słuchałam.nie pytałam.ale to nie jest tajemnicą.chcesz podam ci adres imię nazwisko faceta który ci powie co i jak.

Everyman1980

Co ważniejsze komentarze pojawiają się na chwilę i znikają..

Everyman1980

Jest okej.wszystkie komentarze są.

Everyman1980

Może wreszcie ktoś do końca rozwiąże zabójstwo Papały.Chyba mu się to należy.....

Everyman1980

Przegięcie.........

Everyman1980

Przegięcie.......

Everyman1980

W dalszym ciągu ludzie nie do ruszenie a.smieja się w twarz......

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones